Notre du Champ d' Onix 

Pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji  - 

Berger des Pyrénées à poil long

nar.23.6.2017, matka : Ice Black du Champ d' Onix, otec : Horion du Champ d' Onix, barva Arlequine

Vyšetření :  Locus K : KB/KB  noir homozygote

                 :  DKK 0/0

Notre jsme si přivezli z prestižní chovatelské stanice ve Francii Elevage du Champ d' Onix . Notrinku jsme si vybrali pro její vzácnou barvu harlekýn s modrýma očima. Přesto, že oba její rodiče jsou typickými představiteli Poil long, Notré svým vzhledem částečně připomíná představitele Face rase.

Povaha : Notre je miláček celé rodiny, je mazlivá, hravá, velmi chytrá a miluje celou rodinu. Začínáme jí zvykat na naše stádo ovcí a moc se těšíme, jak bude Pyrenejský ovčák fungovat jako "pracant"  :-)

Pasení : Notre začíná pracovat u ovcí a jsme moc mile překvapeni způsobem, jakým tento malý pejsek přistupuje k práci. Působí velmi klidným a přesto důrazným dojmem a nenechá se jen tak zastrašit.

Berger des Pyrénées à poil long je plemeno s malým počtem zástupců nejen v zemi původu ve Francii. I přes tuto skutečnost je toto plemeno spolu s Face rase velmi oblíbené jak ve Francii, tak například v Německu, Švýcarsku,....

Za krátkou dobu, co k naší rodině patří NOTRE a teď i NERO, jsme pochopili, že jsou to veselí a milí skřítci, milující celou rodinu. Neskutečně přizpůsobiví a odolní jedinci.

VÝSTAVY  :

Klubová výstava  : VD1

Mezinár. výstava  : V1, CAJC

Národní výstava  :  V1, CAJC, BOJ, BOB